top of page
מה זאת דיאטה?    
מה ההבדל בין השיטה שלי לשאר הדיאטות?

כולנו מכירים ושמענו על דיאטות הרזיה שונות ומשונות - דיאטת כרוב, הדיאטה של אטקינס, שומרי משקל, דיאטנית קלינית ועוד....

בבסיסה כל דיאטת הרזיה היא משטר דיאטה שמטרתו להביא לירידה במסת הגוף כאשר העיקרון המרכזי בכל דיאטת הרזיה הוא יצירת פער בין  קלוריות הנצרכות לבין הקלוריות המנוצלות על ידי הגוף... אז למה זה לא עובד? למה רובנו, במוקדם או במאוחר, חוזרים לנקודת ההתחלה??

 

מזון מתפרק בגופנו בעזרת אנזימים הנמצאים בקיבה ובמעיים. מזון אשר מתפרק במלואו הוא מזון אשר בגוף קיימים אינזימים מתאימים לפרקו והוא אשר יאפשר לשמור על משקל מאוזן. זהו מזון אשר יעבור את תהליכי הפירוק בכיבה ובמעיים, יעבור אל הכליות ולכבד ולבסוף אל מחזור הדם, הוא יספק לגוף את החומרים הנדרשים להפעלת תהליכים כימיים ויספק לו את האנרגיה (הקלוריות) הנדרשת לפעילותו השוטפת התקינה.

לעומת זאת מזון שאינו מתפרק עד הסוף יגרום לעליה במשקל, שכן כאשר הגוף נתקל במזון אותו הוא לא יודע לפרק (ז"א אין בגוף אינזימים מתאימים לפירוקו), הופך אותו לתאי שומן.

לכן לא משנה כמה קלוריות מזון מסוים יכיל, אם לגוף חסרים אנזימים מתאימים לפירוק אותו מזון, הוא ייהפך לתאי שומן.

 

השמנה היא מצב של חוסר איזון בגוף. כאשר אנחנו עושים דיאטת הרזיה אנחנו לוקחים מהגוף את מה שהטא צריך וגורמים לו למתח וחוסר המביאים בסופו של יום לתוצאה הפוכה – השמנה.

אכילה של שלוש מאות קלוריות ביום אשר מגיעות ממזון אשר גופנו לא יודע לפרק (חסרים לו האנזימים המתאימים לפירוק המזון) תגרום להשמנה. לעומת זאת אכילה של אלפיים קלוריות אשר מתפרקות במלואן לא יגרמו להשמנה. זאת הסיבה שדיאטות המתבססות על ספירת קלוריות יחזירו אותנו למצב ההתחלתי, במוקדם או במאוחר.

 

שיטת הטיפול שלי מבוססת על עיקרון האיזון - כלומר להוסיף לגוף את מה שחסר לו ולחזק את מה שחלש, אם על ידי מזון מסוים או בעזרת תוספי מזון ומצד שני להוריד את מה שמיותר ומפריע. כל זאת תוך בחינה והסתכלות על כל מטופל בצורה פרטנית והתייחסות לפיזיולוגיה האישית, המבנה האנזימטי שלו ועוד.

בנוסף, חשוב להתאים את התפריט לסדר יומו של המטופל ולעיסוקו. לדוגמא, מטופל אשר עובד שעות רבות במאמץ חשיבתי זקוק למזון להזנת מערכת העצבים שלו לעומתו לאדם העוסק במאמץ פיזי נדרש לתפריט אשר ימלא את החסרים ברקמות השריר שלו.

 

אני מאמינה כי אין תזונה המתאימה לכולם, לכל אדם צרכים אישיים הן מבחינה פיסית והן מבחינה מנטאלית ורגשית ולכן קיים קשר הדוק בין המצב הפיזי לרגשי לנטייה לחלות או למחלות תורשתיות.

 

בדיקות דם מאפשרות אבחון מצבו של האדם והתאמת התפריט הנכון לטיפול במצב הקיים ואז כאשר הגוף מגיע לאיזון, הרווח הוא כפול: המטופל משפר את מצבו הבריאותי ולרוב, כפועל יוצא גם יורד במשקל.

לאחר סיום השלב הטיפולי והבאת הגוף והמערכות שלו לעבודה סינכרונית ומאוזנת, אני יכולה לשחרר את המטופל עם הנחיות ל"המשך החיים" - לספר לו אילו מזונות מתפרקים בגופו ואילו לא. בעזרת שמירה על הנחיות אלו המטופלים שלי משמרים את התוצאות לאורך זמן נמנעים מעליה חוזרת במשקל ומונעים מחלות עתידיות.

בנוסף, כאשר המערכות בגוף מאוזנות, לגוף טוב הוא בעצמו יוכל לאותת (באמצעות תחושות לא טובות) למטופל כי חרג מההנחיות ותיקח תקופה ארוכה עד שייכנס למצב של חוסר איזון.

 

והכי חשוב - שיטת הטיפול שלי מסמנת את הסוף לספירת הקלוריות או להישקלות. כל עוד הכללים וההנחיות נשמרים אין סיכוי לעליה במשקל.

bottom of page